Zadarmo, zadarmo a ešte raz zadarmo.

In: Viac na tému

17 Jan 2013

Pre všetkých, ktorí sa boja toho, čo im náboženstvo tvrdilo celý život, chcem napísať veľmi jasne, otvorene a bez servítky: Nebojte sa.  Milosť je naozaj zadarmo a na to, aby si ju mohol užívať nemusíš vôbec nič urobiť. Nemusíš byť schopný Boha milovať a už vôbec nie celým svojím srdcom. Načo by ti potom tá milosť bola? Milosť, je nezaslúžený a ničím nezískaný dar, ktorý ti patrí. Pi z nej, živ sa ňou a silnej v nej. Nepočúvaj viac klamstvo, ktoré ti hovorí, že musíš aj niečo urobiť, aby si si ju zaslúžil. Zavri si pred ním uši, uteč od neho a zavri dvere za všetkým, čo ťa takýmto spôsobom uberá o pokoj a nádej. Milosť je zdarma, bez tvojich zásluh. Je tu, pre teba, teraz a navždy. Nikdy neodíde, nikdy ju nestratíš, bude ti stále patriť. 
 
Milosť je len jedna. Nedelí sa na takú či onakú a ty nemusíš chodiť s duchovným mikroskopom a hľadať a riešiť a identifikovať každý a jeden hriech, deliť ho do nejakých vymyslených šuplíkov a podľa toho hádať, či si v milosti alebo nie si. Nemusíš sedieť na pekelnej hojdačke svojho vlastného duchovného výkonu "raz hore a raz dolu", z ktorej ti je už tak dlho a každý deň zle. Môžeš z nej vystúpiť a postaviť sa na pevnú zem, na neotrasiteľný základ kríža, z ktorého večnosťou znie výkrik Boha, človeka: "Je dokonané!"
 
Neodmietaj ju /a to je jediný spôsob, jediný "hriech", ktorý ťa od nej oddeľuje/ tým, že budeš trvať na tom, že musíš najpr niečo pre ňu urobiť, aby ti ju Boh dal. A neboj sa zase náboženského žargónu, ktorý ti povie, že milosť odmietaš tak, že hrešíš, že nejdeš do kostola, že neurobíš to či ono. Nie! Nedaj sa týmto spôsobom znovu chytiť sa chvost a vlákať na starú a dobre známu cestu snaženia a neustáleho strachu. 
 
Dôveruj nebeskej realite a ži!